WhatsApp Destek: 0536 925 53 47 Sabit Telefon: 0312 435 40 10

ozkizilay@hotmail.com

Ücretler

2024 yılı Ankara için Ehliyet ücretleri, 2024 Ankara Sürücü Kursu ücretleri, Ankara’daki Sürücü Kurslarında taban fiyat uygulaması  Ankara valiliğinin emriyle yapılmaktadır.

Bazen, ehliyet almak isteyen arkadaşlarımız, sürücü kursu seçerken önce fiyat araştırması yaparak büyük bir yanlışın içine düşerler. Çünkü sürücü kurslarında taban fiyat uygulaması vardır. Yani Ankara valiliği, bir komisyon kurarak Ankara da ki sürücü kurslarında uygulanması gereken Minimum kurs ücretlerini tespit eder. Kurs ücretleri belirlenirken maliyet hesabı yapılır. Tam ve eksiksiz verilmesi gereken eğitimin maliyetleri dikkate alınarak, hem sürücü kursunun hem de ehliyet alacak kişinin haklarının korunabileceği makul ehliyet ücreti belirlenir.

Hem Sürücü kursları hem de ehliyet alacak kişi, Valiliğin emri gereği taban ücretleri uygulamak zorundadır

Taban ücret uygulamasına aykırı davranan sürücü kurslarına ciddi cezai müeyyide uygulanır. Bu kurumları tercih eden, ehliyet almak isteyen kursiyerlerinde mağduriyet yaşayacağı bilinmelidir.

  İndirimli olarak kayıt yaptırmayı düşündüğünüz sürücü kursu olur ise, bilin ki o sürücü kursunda ücrette olduğu gibi eğitimlerde indirimlidir. Direksiyon ders saatiniz veya ders saati süreleriniz ücretteki gibi indirimli yani daha az tutulacaktır. Yetkisi yada tecrübesi olmayan kişiler tarafından da size ders verilmesi de muhtemeldir.  Sonuç olarak sınavlarda kocaman bir başarısızlık. Bununla beraber zaman ve para kaybı da cabası.

Dolayısıyla hayatınızda bir defa alacağız ve ömür boyu kullanacağınız ehliyetiniz için sürücü kursu seçerken ücret indiriminden ziyade kurumun geçmişini, kursun sınavlardaki başarılarını, alacağınız eğitimlerin kalitesini ve size verilen eğitim sürelerinin dolgunluğunu sorgulamanız daha akıllıca olacaktır.

Detaylı bilgi ve hizmetlerimiz için lütfen müşteri hizmetlerini arayınız.

TEL:  0 312 435 40 10